Reshje të mëdha shiu, lumi “përpin” autobusin në Indi (Video)

Një autobus turistik është parë duke u përmbytur në një lumë në Manali të Himachal Pradeshit, një destinacion i njohur turistik në Indi.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, autobusi për fat të mirë ishte i zbrazët kur u përmbyt në lumin Beas.
Manali, i cili bie në rrethinën Kullu, është përballur me reshje të rënda në ditët e fundit.

Madje, siç thuhet më tej, niveli i ujit në lumin Beas është rritur në mënyrë jonormale duke prekur edhe autostradën kombëtare.

Video/ Gjarpri me dy koka, bën fansa në internet

Mendoni se krijesat me dy koka ekzistojnë vetëm në mite dhe në folklor, nuk është krejtësisht ashtu. Një video që qarkullon online dhe në të cilën shfaqet një gjarpër me dy koka, është kthyer në një atraksion të vërtetë
Në të shfaqet një gjarpër me një gjendje të rallë që quhet “polycephaly”, një term që vjen nga greqishtja e lashtë dhe që do të thotë “koka të shumta”

Por ky ekzemplar Honduran nuk po tremb aspak ashtu siç bënte Meduza, por ka krijuar fansat e tij në web, shumë prej të cilëve u është dukur vërtet shumë i ëmbël dhe një pjesë janë shprehur se do të donin që ta mbanin si një kafshë shtëpiake./tvklan.al

Gruaja që loton gurë lë pa fjalë mjekët

Liang shprehet se asnjë doktor nuk ka mundur t’i japë shpjegim këtij fenomeni të çuditshëm dhe se, sa herë shkojnë në spital, ata e trajtojnë atë dhe bashkëshorten e tij si të ishin të çmendur.

Pasi ia hoqi gurin e parë nga syri, gruaja ishte mirë për pak kohë, por më pas ai gjeti një tjetër.

Sipas Liang, këta gurë të vegjël janë të vështirë për t’i hequr. Ai deklaron se ka mbledhur 10 të tillë nga sytë e bashkëshortes së tij, ndërsa shpjegon se Ding Aihua ndjen dhimbje të tmerrshme.

Për shkak se mjekët nuk i marrin seriozisht, çifti vendosi që këtë problem ta publikojë në media për t’i binduar ata se nuk janë të çmendur.

“Mirror” shkruan se gazetarët që e shoqëruan çiftin për në spital, pranuan se ishin shtangur nga çfarë kishin parë dhe nuk kishin një shpjegim se për çfarë mund të bëhej fjalë. /tvklan.al

“Mbreti zullumqar donte të shkatëronte Qaben e Shenjtë por ajo që i ndodhi më pas ngeli në historinë Botërore!”

Imami i njohur shqiptar Elvis Naçi ka publikuar një video në të cilën tregon një ngjarje shumë të rëndësishme në historinë islame, transmeton AlbanienShow.

Bëhet fjalë për ngjarjen e mbretit Ebreha nga Abisinia ia kishte mësyrë Qabes me shtrunë e tij që ta shkatërrone. Kjo ngjarje, në historinë islame njihet edhe si ngjarja e “Elefandit”.

Ebreha e quante veten perandor. Ai dëshironte të zgjeronte hapësirën e vendit të tij nëpërmjet pushtimeve të vendeve të tjera.

Në videon e më poshtme mund ta dëgjoni më në detaje këtë histori, të cilën e ka përgaditur imami Elvis Naçi. /AlbanienShow

Historia e mbretit që donte të shkatëronte Qaben e Shenjtë!

Mbreti zullumqar donte të shkatëronte Qaben e Shenjtë por ajo që i ndodhi më pas ngeli në historinë Botërore!Video e plotë në YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=A2eZ-9hIkAU&t=1s

Posted by Elvis Naçi on Tuesday, 24 July 2018

Përmbarimi shkon të sekuestrojë shtëpinë në Durrës, ajo që gjejnë brenda i lë gojëhapur

je ngjarje befasuese ka ndodhur sot ne Durres, ne Shkembin e Kavajes, kur Permbarimi ka shkuar te sekuestroje nje shtepi te pabanuar, për llogari të një banke ku rezultonte me kredi.

Sipas burimeve, ne momentin qe përmbaruesit kane hyrë brenda bashkë me policinë kanë gjetur dy ar.mët e përshtatura për sniper me silenciator, një pist.oletë dhe një sasi kanab.isi.Mesohet se është lamëruar menjehere Policia e Durrësit e cila ka shkuar në vendngjarje dhe ka bërë sekuestrimin e armëve të zjarrit.Nga verifikimet paraprake rezulton se pronari është emigrant në SHBA.

Secili problem ka zgjidhje! Elvis Naçi tregon formën më të shpejtë!

Hoxha nga Shqipëria, Elvis Naçi konsiderohet si hoxha më i mirë në të gjitha trojet shqiptare.
Ai është hoxha më i ndjekur në shqiptari dhe se ligjeratat e tij marrin mijëra shikime, komente, pëlqime e shpërndarje, shkruan Onair

Madje ai ka treguar se nëse keni ankth se si mund të zgjidhni problemet./ONAI

Qesja e zezë terrorizon gruan në autostradë, nuk u beson dot syve kur e hapi

Të gjithë kemi përvojat tona nga udhëtimet me makinë, ku disa janë të mira e disa të këqija.
Por përvojat tona nuk mund të krahasohen me atë të Malissa Sergent Lewis, e cila teksa ishte nuk shkuar në punë u përballë me një situatë që e ter’rorizoi.

Ajo ishte duke i dhënë makinës në autostradë, kur papritur një qese e zezë i del para. Frika e Malisës u shtua edhe më shumë, kur pa se qesja e zezë lëvizte.

E pashë dhe nuk e di se çfarë më bëri të dilja nga makina. Po kur pashë se çfarë kishte brenda më iku çdo lloj frike. Ishte një qenush i pambrojtur. E kam mallkuar me gjithë shpirt atë që e ka hedhur”,- ka thënë ajo.

Malisës e mori qenushin në shtëpi dhe me ndihmën e veterinerit, ai mundi të shpëtonte.

A ka ardhur koha, të cilën e ka paralajmëruar profeti Muhamed?

Më poshtë po ju sjellim disa nga parashikimet e profetit Muhamed, të cilat janë të përmbledhura në librat e Haditheve:
– Do të vijë koha kur nga Islami do të mbetet vetëm emri i tij, kurse nga Kur’ani vetëm shkrimi. Xhamitë do të ndërtohen, por udhëzimi do të dëmtohet!

– Do të vijë koha kur njerëzit do të garojnë në ndërtimin e xhamive, por pak do falen në to!

– Islami do të zbehet dhe zhduket siç zbehet pëlhura, kështu që do të vijë koha kur njerëzit nuk do të dinë as për namaz, as për agjërim, as për ceremoni, e as për zekat!

– Do të vijë koha kur njeriut do t’i vjen vështirë ta jepe zekatin për pasurinë e tij!

– Do të vijë koha kur njerëzit nuk do të kujdesen se si e fitojnë pasurinë – nga hallalli apo nga harami!

– Do të vijë koha kur nuk do të ketë asnjë njeri i cili nuk ushqehet me kamatë, edhe nëse nuk ushqehet me kamatë, atëherë do ta përfshijë pluhuri i saj!

– Do të vijë koha kur njerëzit do të jenë si ujqër – dhe atëherë kush nuk do të jetë si ujku, do ta hanë ujqit!

– Do të vijë koha kur njerëzit nuk do t’i ndjekin dijetarët, nga njeriu i mirë njerëzit nuk do të turpërohem, të vjetrit nuk do të respektohen, ndaj të rinjve nuk do të ketë mëshirë, njerëzit do të vriten për shkak të dynjasë; zemrat do t’i kenë të egra!

– Do të vijë koha kur shejtani do të ketë pjesë (hise) në fëmijët e njerëzve! I thanë: A edhe kjo do të ndodhë, o i Dërguari i Allahut?! Ai tha: Po! Ata i thanë: Si do t’i njohim ata fëmijë? Ai tha: Nuk do të turpërohen as nuk do të kenë mëshirë!

– Do të vijë koha kur njeriu do ta preferoj më shumë ta edukojë një qen sesa ta edukojë fëmijën e tij!

– Ju po jetoni në një kohë ku nëse e lëshojnë 1/10 e fesë – do të shkatërrohen, kurse do të vijë koha kur nëse 1/10 e fesë e kryejnë – do të shpëtojnë!”