I riu nga Beogradi ia krisë këngës shqipe “Hajde shoto mashallah” kallet vuqiqi

I riu serb, Tomislav Perushiq ka vite që jeton në Prishtinë ndërsa ka studiuar edhe gjuhën shqipe.

Së fundmi, ai ka qenë i ftuar në emisionin “Gjesi” ku ka treguar se është adhurues i muzikës shqiptare dhe nuk ka hezituar aspak të këndojë këngën e tij të preferuar.Tomislav është shprehur se ai dëgjon edhe muzikë popullore por edhe rep, ku për këtë të fundit ai zgjodhi këngën e Ledri Vulës, “A jena mirë”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *