Unë jam 40 vjeç dhe barku im është zhdukur që kur fillova të pija këtë çdo mëngjes

Gjyshërit tanë gjithmonë kishin një lloj ilaçi për çdo sëmundje. Përbërësit dhe ilaçet natyrale ishin shumë efektive dhe e zgjidhni problemin në një kohë shumë të shkurtër. Yndyra e akumuluar në bark kryesisht është diçka shumë e bezdishme dhe shqe tësuese.

Ka shumë faktorë që mund të shkaktojnë yndyrë të tepërt në këtë zonë, që lidhen kryesisht me infla macionin e stomakut, dietën e varfër ushqimore dhe akumulimit të lëngjeve. Ky është një problem i madh në mbarë botën dhe perveçse një problem estetik, bëhet shkak edhe i shumë shqet ësimeve shëndetësore. Por, ka një pije që e djeg yndyrën kryesisht në këtë zonë të trupit dhe ul barkun në një kohë shumë të shkurtër.

Përbërësit:

Xhenxhefil i freskët

Gjethe mente

1 kastravec

1 limon

2 litra ujë

Udhëzime:

Lani të gjithë përbërësit mirë, qërojini dhe prejini në copa. Vendosini në një enë sëbashku me ujin. Vendosini në zja rr të ziejnë. Largojeni përzierjen nga zjar ri dhe lërini të ftohet. Më pas vendoseni në frigorifer dhe lëreni gjatë natës. Konsumojeni këtë ilaç të fuqishëm 3 herë në ditë: në mëngjes para të hani vaktin e mëngjesit, pastaj pas drekës dhe para se të flini gjumë. Pas këtij trajtimi të përdorur në mënyrë të rregullt, yndyra e barkut do të shkrihet brenda disa javëve. Kjo pije poashtu eliminon toksinat nga trupi juaj dhe përmirëson metabolizmin.

SubhanAllah nuk do ta besoni femija i posalindur fillon te hec vetem

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Sinan Vllasaliu me gruan në pushime, zonja publikon foto nga vendi ku po qëndrojnë (Foto)

Sinan Vllasaliu është këngëtari shqiptar që u bë i njohur dhe shumë i pëlqyer për publikun shqiptar që në paraqitjen e tij të parë në skenë, para shumë vitesh.

Këngët e tij janë që të gjitha hite të padiskutuara dhe që kanë mbetur përherë në kujtesën e publikut, shkruan Billbordi.net

Ai është i martuar dhe ka një grua shumë të bukur, e cila është e njohur për publikun dhe shumë aktive në rrjetet sociale.

Sot përmes një postimi ajo na ka prezantuar me vendin ku po kalojnë pushimet.

Më në fund :Gjermania hapi 70 mijë vende pune për të huajt, me kontraten mund ta merrni vizen brenda 20 Ditëve

Duke iu referuar shifrave nga Agjencia Federale e Punës, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” në korrik të këtij viti, numri i të punësuarve në Gjermani u rrit me 700 mijë vetë krahasuar me një vit më parë.

I njëjti burim sqaron se, gjysma e tyre, apo rreth 370 mijë vetë janë të huaj per te aplikuar.

Shtypni më poshtë fotografin qe eshte menjehere ndër shkrimin për më shumë detaje rreth aplikimit suksese. Shtyp ne rek lame dhe lexo lajmin e plote dhe meso se si te aplikosh per te shkuar me punu ne Gjermani apo me teper.

Reagon Haradinaj pas shëmbjes së ndërtesave në Mitrovicë dhe Fushë Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas shembjes së dy ndërtesave gjatë ditës së sotme, në Mitrovicë dhe Fushë Kosovë, duke thënë se dy shembjet që kanë ndodhur kanë rrezikuar drejtpërdrejtë jetën e punëtorëve dhe qytetarëve, transmeton Gazeta Metro.

Haradinaj ka theksuar se autoritetet janë duke punuar me të gjitha kapacitetet për gjetjen e punëtorit të ngujuar nga gërmadhat e shembjes së objektit në Mitrovicë.

“I shqetësuar me rastet e sotme të shembjes së ndërtesave në Mitrovicë dhe Fushë Kosovë, të cilat kanë rrezikuar drejtpërdrejt jetën e punëtorëve dhe qytetarëve përreth. Këto dy raste, me të drejt nxisin reagimet e gjithsecilit për mënyrën dhe kushtet e punës në industrinë e ndërtimit dhe më shumë për përgjegjësinë e Komunave në dhënien e lejeve dhe Inspektoratit në kontrollimin e punimeve”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.
I shqetësuar me rastet e sotme të shembjes së ndërtesave në Mitrovicë dhe Fushë Kosovë, të cilat kanë rrezikuar drejtpërdrejt jetën e punëtorëve dhe qytetarëve përreth. Këto dy raste, me të drejt nxisin reagimet e gjithsecilit për mënyrën dhe kushtet e punës në industrinë e ndërtimit dhe më shumë për përgjegjësinë e Komunave në dhënien e lejeve dhe Inspektoratit në kontrollimin e punimeve.

Të gjithë mekanizmat e përfshirë në këtë sektor duhet të ndërmarrin masa emergjente në përmirësimin e kushteve dhe mënyrën e punës.

Në këto momente autoritetet po punojnë me të gjitha kapacitetet në gjetjen e punëtorit të ngujuar nga gërmadhat e shembjes së objektit në Mitrovicë dhe ky aksion nuk do të kalojë pa ndërmarrjen e masave konkrete që ngjarja e sotme të mos përsëritet. /gazetametro.net

Sureja e cila largon të gjitha problemet në shtëpi,sureja e bereqetit

Sureja e cila largon të gjitha problemet në shtëpi,sureja e bereqetitDëgjoje me kufje këtë sure (sure el bekare)oseLexoje surën el bekare (arabisht,mundohesh ta kuptosh ne përkthim shqip si dhe me komentator(dijetar) të tefsirit. (Kjo është më e dobishmja.oselëshoje të dëgjohet në dhomë pa i penguar anëtaret e familjes.Nëse e veren se në shtëpi me të vërtetë janë rritur problemet, ngriten zërat dhe është shfaqur xhelozia, dije se shejtani është strehuar në të,
andaj mundohu ta dëbosh atë nga ajo. Por vallë si ?Ja ky është i Dërguari i All-llahut që i përgjigjet kështu kësaj pyetje: “C’do send ka kulm e kulmi i Kur’anit është kaptina “El-Bekare”, nëse e dëgjon shejtani leximin e kaptinës “El-Bekare” në një shtëpi largohet nga ajo shtëpi. Gjithashtu transmetohet nga Ebu Hurejra [All-llahu qoftë i kënaqur me të] se Pejgamberi s.a.v.s. ka thënë: “Mos i shndërroni shtëpitë tuaja në varreza, e në atë shtëpi që lexohet kaptina El-Bekare nuk hyn shejtani”.Provojeni…dhe pas disa ditësh (min. 40 dite) tregojeni përshtypjet e juaja…

Hoxhaj paralajmëron qytetarët që po ikin nga Kosova: Në Evropë duhet punuar shumë, nuk ka paga ashtu siç i prisni

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka paralajmëruar qytetarët e Kosovës që po largohen nga vendi duke thënë se në Evropë nuk ka paga të cilat i presin qytetarët.

Hoxhaj, në një intervistë për RTK, ka deklaruar se ata që e lëshojnë Kosovën, një vend me shkallë të papunësisë mbi 30 për qind, për një shtet në Evropë, duhet ta kenë parasysh që duhet të punojnë shumë.

“Në Evropë duhet ta kenë parasysh edhe ata që shkojnë se duhet të punojnë shumë. Pagat nuk janë ato të cilat qytetarët i presin dhe shpenzimet e tjera po ashtu janë të larta”, ka thënë Hoxhaj.

Sipas tij edhe ata që kanë karrierë tentojnë të ikin jashtë vendit për një jetë më të mirë.

“Shpeshherë edhe ata të cilat kanë një pagë e karrierë tentojnë të ikin jashtë vendit për të bërë një jetë më të mirë”, ka deklaruar Hoxhaj./Telegrafi/

Suxhuku i Kosovës në Zvicër. Nuk do ta besoni se cka ka ndodhë..

Bëhet fjalë për gjithsej 4300 raste kontrabandimi të konstatuara te pasagjerët ose më shumë se 10 sish në ditë.

Zyrtarët e doganës në Aeroportin e Cyrihut, gjatë vitit te kaluar kanë konfiskuar 18 për qind më shumë mallra dhe gjësende të kontrabanduara se një vit më parë njofton agjencia e lajmeve sda.

Është interesante se, siç shkruajnë mediet zvicerane, gjatë vitit 2017 janë konfiskuar dhe asgjësuar më shumë se 11 tonë prodhime të mishit, si suxhuku e salsiçet e ndryshme si dhe të pulës dhe të kafshëve tjera.

Shumica e tyre vijnë nga Kosova, Tajlanda dhe Brazili.

Në këto vende, sipas inspektoratit doganor ka një rrezikshmëri të lartë të infektimit.

Shuma e parave të futura në mënyrë të jashtëligjshme dhe të gjetura te udhëtarët në Aeroportin e Cyrihut ka qenë 576 milionë franga ose 21 për qind më e vogël se në vitin 2016.

Ndonëse në shifra absolute ka pasur tre për qind më tepër dërgesa, vlera e mallrave të importuara ne kundërshtim me ligjin ka qenë më e ulët se ajo e një viti më parë.

Sipas udhëheqësit të inspektoratit doganor të Aeroportit të Cyrihut, Heinz Ëidmer, kjo ulje shpjegohet e gjendjen ekonomike gjegjësisht forcimi i frangut ka bërë që të ketë mallra të importuara me më pak vlerë se një vit më parë.

Hani xhinxher një muaj rresht:Shikoni ç’do të ndodhë me trupin tuaj…(VIDEO)

Hani xhinxher një muaj rresht:Shikoni ç’do të ndodhë me trupin tuaj.Hani xhinxher një muaj rresht:Shikoni ç’do të ndodhë me trupin tuaj.Hani xhinxher një muaj rresht:Shikoni ç’do të ndodhë me trupin tuaj.Hani xhinxher një muaj rresht:Shikoni ç’do të ndodhë me trupin tuaj.Hani xhinxher një muaj rresht:Shikoni ç’do të ndodhë me trupin tuaj..

Gruaja hante kastraveca ne cdo moment, derisa një ditë e kuptoi se diçka kishte ndryshuar (VIDEO)

Gruaja hante kastraveca ne cdo moment, derisa një ditë e kuptoi se diçka kishte ndryshuar (VIDEO).Gruaja hante kastraveca ne cdo moment, derisa një ditë e kuptoi se diçka kishte ndryshuar (VIDEO).Gruaja hante kastraveca ne cdo moment, derisa një ditë e kuptoi se diçka kishte ndryshuar (VIDEO).Gruaja hante kastraveca ne cdo moment, derisa një ditë e kuptoi se diçka kishte ndryshuar (VIDEO)