U nis t’i prezantonte të dashurën babait të së.murë me kancer, 23 vjeçarit shqiptar i ndodh gj.ëma, babai vd.es pa e marrë vesh

Gjendet trupi i paj.etë i të riut nga Lipjani, Shqipdon Aliut. Ka qënë Policia e Kosovës, ajo që ka konfirmuar se trupi i gjetur në Lipjan i përkiste 23-vjeçarit.

Në raportin e policisë thuhet se trupi është gjetur rreth orës 21:30 minuta pa shenja jete, ndërkohë që ai gjendet në morg, ku edhe do të zbulohet edhe shkaku që i ka sjellë vd.ekjen.I riu u largua nga shtëpia e tij më 14 tetor, për të sjellë të dashurën e tij në shtëpi për herë të parë. Kjo për shkak se,, Shtyype hapesiren në re,kIaam dhe lexo lajmin e plote…

 

 

 

Vazhdim.

Albërije Hadërgjonaj fotografohet me shampanjë mbi shtrat me të bijat, nuk ka asnjë dallim mes tyre

Ndonëse vitet ikin, këngëtarja e njohur Albërije Hadërgjonaj vazhdon të mbetet po aq e re.

Së fundmi, ajo ndodhet në Stamboll me dy vajzat e saj, Anxhelinën dhe Agnesën.

Ajo ka postuar në Instagram disa foto, ku pozon në shtrat së bashku me të bijat .

Pas fotove ku dy motrat shfaqeshin në super formë me rrobabanjo, sot vëmendjen e kanë tërhequr pozat nga shtrati.

Të treja shfaqen të veshura me fustane blu të shndritshëm, duke shijuar një gotë shampanjë në një hotel super luksoz.

Nuk kanë munguar komentet e shumta nga ndjekësit, ku ka edhe nga ata që nuk bëjnë dot dallimin se kush është Albërija dhe kush janë vajzat.

“Prishet miqësia mes dy moderatoreve”, Xhemi ‘kërcënon’ Arbanën se do i bëj unfollow në Instagram (FOTO)

Arbana Osmani dhe Xhemi shehu janë mike me njëra-tjetrën dhe këtë gjë nuk e kanë fshehur kurrë as publiksisht.

Por ato zihen shumë dhe këtë e tregojnë dhe në postimet e ndryshme në Instagram. Sot ka qenë Arbana ajo që ka bërë publik “sherrin’ me Xhemin, ku kjo e fundit e ka “kërcënuar” se do i bëj dhe unfollow në Instagram.

Kanë qenë fotot e publikuara nga Arbana, e cila reklamon ushqimet që gatuan, që kanë nxehur Xhemin, pasi e bëjnë të ndihet shumë e uritur.

“Më cmende, më haet bukë. Do të bëj unfollow”, i ka shkruar Xhemi Arbanës, ndërkohë që kjo e fundit nuk ka nguruar t’a kthejë në shaka duke shkruar: “Prishet miqësia mes dy moderatoreve të njohura”.

E gjithë biseda mes tyre ka qenë me shaka, pasi ato vijojnë të jenë shoqe dhe mbështesin njëra-tjetrën në punë.

Pak kohë më parë u nda nga bashkëshorti, Arbana Osmani tregon si i përballon momentet e vështira: Qaj derisa të më kalojë

Moderatorja Arbana Osmani i ka kthyer përgjigjie pyetjeve të komentuesve në rubrikën e hapur në Instagram.

Teksa priste pyetje për librin e saj, Arbana është kapur në befasi nga një prej ndjekësve e cila i ka kërkuar këshillë për diçka delikate.

Pyetja: Jashtë librit, ke ndonjë këshillë që i thua vetes kur lëndohesh?

Arbana Osmani: Jo, nuk kam. Thjesht qaj derisa të më kalojë. Se gjithçka kalon gjithmonë.

Kujtojmë se Arbana Osmani pak kohë më parë i ka dhënë fund martesës së saj 16-vjeçare.

Babai v,diq duke e pritur, gjendet trupi i pajetë i të riut shqiptar që u shpall i zhdukur

Një ngjarje e dhimbshme u raportua pak ditë më parë në fshatin Gadime në Lipjan të Kosovës, ku babai i 23-vjeçari, i cili ishte shpallur i zhdukur, ndërroi jetë, pasi humbi betejën me një sëmundje të rëndë.

Një tjetër dramë ka ndodhur në familjen Aliu, pasi i riu, Shqipdon Aliu, është gjetur i pajetë, pranë një guroreje në fshatin e lindjes.

23-vjeçari, i cili u zhduk tetë ditë më parë, i kishte thënë familjes se do të shkonte drejt Prishtinës për të takuar të dashurën e tij, të cilën më pas do t’ja prezantonte babait të tij, Nevzat Aliu, por u zhduk në rrethana misterioze.

Sipas mediave kosovare, trupi i pajetë i Shqipdon Aliut, u gjet nga bashkëfshatari i tij, Ahmet Limani.

Limani tregoi se kishte dalë për shëtitje, kur kishte hasur një telefon, i cili rezultoi të jetë i të ndjerit.

Gjatë kontrollit që i kishte bërë telefonit, Limani kishte lexuar disa mesazhe që Shqipdoni kishte lënë para vde,kjes.

Më pas banori i fshatit Gadime gjeti dhe trupin e pajetë të të riut pranë një guroreje.

Në mesazhet e gjetura në telefonin e viktimës, ishin disa porosi për familjen e tij.

Ende nuk ka dalë rezultati i ekspertizës mjeko-ligjore, që do të përcaktojë dhe zbardhë shkaqet dhe rrethanat e vde,kjes së të riut.

23-vjeçari u varros pranë babait të tij ditën e sotme, ndërkohë familjarët janë shprehur se nuk e dinë se çfarë ka ndodhur me të.

Shqipdoni ishte djali i vetëm i familjes, dhe ka lënë pas nënën dhe një motër më të vogël 9-vjeçare.

Dhe mamaja e Arbanës ka një vërejtje kur sheh të bijën në ekran

Tashmë është kthyer në trend opsioni i Instagramit me pyetje përgjigje dhe VIP-at e kanë parë si një formë për të qenë më afër me fansat e tyre.

Në një format të tillë në rrjetet sociale Arbana Osmani i është përgjigjur një sërë pyetjesh të fansave ku spikat një. Dikush e pyet se çfarë i thotë e ëma e saj kur del Arbana në ekran. E si të gjitha nënat dhe mami i Arbanës nuk mund të ishte ndryshe përveçse pak kritikuese. “Si i shkurtër fustani!”, citon Arbana të ëmën.

Ngjarja tra.gjike e ndodhur 6 muaj me parë, ku Rexhina humbi jetën pas lindjes, sot burri i Rexhinës përlot me postimin e tij dhe ‘shp.ërthen’ ndaj mjekëve

Një ngjarje e rëndë ndodhi 6 muaj më parë në qytetin e Elbasanit, ku një 25-vjeçare humbi jetën tr.agjikisht gjatë lindjes.

Rexhina Debrova pësoi arrest kardiak dhe nuk arriti dot të mbijetojë pasi solli në jetë vajzën e saj.Që në momentin që familjarët mësuan lajmin e zi, ata ngritën pretendime ndaj bluzave të bardha se e kanë neglizhuar rastin, duke e çuar Rexhinën drejt vdekjes. Sipas mjekëve shkaku i vd.ekjes së 25-vjeçares ishte vonesa e mjekut kardiolog pavarësisht se ata e kanë njoftuar atë në kohë. Fill pas kësaj familjarët protestuan për ditë me radhë përpara spitalit dhe gjykatës së Elbasanit. Shtype hapesiren dhe lexo lajmin e plote…

Sot, pas 6 muajsh, bashkëshorti i Rexhinës kërkon hakmarrje ndaj dy doktorëve që asistuan në lindjen e 25-vjeçares. Përmes një statusi në Facebook, Algert Debrova, përmend emrat e dy mjekëve që ai thotë se janë shkaktarët kryesorë të vd.ekjes së Rexhinës, Ardjan Kadaifçiu dhe Blerta Arapi.

Ai shprehet se të dy doktorët neglizhuan rastin duke u justifikuar më mbrapa se nuk kishin se çfarë të bënin, teksa përmend se një nga mjekët i ka marrë edhe rryshfet.

I dëshpëruar nga dhimbja Algerti thotë se pritjes i ka ardhur fundi, duke lënë të kuptohet se ai tani do të kërkojë vetëgjyqësi për dhimbjen e madhe që i kanë shkaktuar mjekët. Madje më rëndë ai shprehet teksa thotë se gjilpëra që u përdor për Rexhinën gjatë lindjes do të ngulet në syrin e mjekut.

POSTIMI I PLOTË I TIJ.

Erdhi ora.
6 muaj pa frymën , zërin , buzëqeshjen , jetën e Rexhinës.
Ardjan kadaifçiu dhe Blerta arapi më keni v.rarë shpirtin , më keni nxirë gja.kun…
Ardjan kadaifçiu je shkaktari i parë dhe kryesor për vde.kjen e Rexhinës..nuk kam harruar se në atë orë te zezë ke ngritur duart lart dhe më ke thënë më vr.it…më ke përmendur gjithashtu mungesën e kardiologut dhe gabimin që mund të jetë bër me gjilpërën..ajo gjilpërë që shpejt do të ngulet në sy..

Blerta Arapi tii njerii i zii ..ti vrasëse e pashpirt si guxove e le Rexhinën vetem kur ajo të thoshe “Po më mbahet fryma”
Sii guxovee
Erdhe tek unë e gëzuar ..i fute vet duart në portofolin tim more sa deshe nga aty e pastaj e buzëqeshur hyre brënda dhe e gjete Rexhinën të nxirë..të pajetë!
Cfarë bëre me ato para?..-ia dhe djalit tënd!

Qetësia dhe heshtja jon jan dhurata ime për ju.
Dhimbja e përgatitur për ju..do te jetë qetësia e të ardhmes time.

Historia frymëzuese e çiftit shqiptar me aftësi të kufizuara që u bënë prindër 50 vjeç

Shpesh themi se filmat janë shumë të bukur për të qenë të vërtetë por ka nga ato raste që vërtetë vlejnë që historinë e tyre ta kthejnë në film. Sot do t’ju tregojmë për një çift shumë të veçantë shqiptar. Gëzim dhe Zenepe Pirja, ishin të ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të rrëfyer historinë e jetës së tyre. Shumë vite më parë, ata nuk njëri-tjetrin, madje ishin në prag të kurorëzimeve me partnerë të tjerë, por fati deshi që t’i bashkonte,ju ftojmë të Iexoni Iajmin nëlinkun mëposhtë duke shtipur mbi re,kIamen dhe do ju shfaqet video eplot .

 

 

 

Arrikull

E fundit/ Nëna e tre fëmijëve i jep fund jetë, keto janë fjalët e saj të fundit.

Ngjarje e rëndë vjen nga Kuçova. Një 47-vjeçare i ka dhënë fund jetës pasditen e sotme, duke pirë disa kokrra fost-oksinë.

Ngjarja e rë-ndë ndodhi në fshatin Tapi, Kuçovë.

Lulzime Mema, nëna e 3 fëmijëve, dy vajzave dhe një djali, mësohet se ka qenë e vetme në banesë në momentin që ka pirë lën-dën he-lm-uese.

Ajo është gjetur ende me shenja jete në dhomë nga djali i saj 17-vjeçar.

Djali i saj  ka lajmëruar menjëherë Urgjencën dhe policinë, por edhe pse 47-vjeçarja është transportuar drejt Spitalit Rajonal të Beratit, me gjithë ndërhyrjen e mjekëve, ajo raportohet se ka ndërruar jetë 30 minuta më vonë.

Në momentet e fundit të jetës gruaja ka deklaruar se hel-min e kishte blerë vetë dhe see  kishte pirë me vetëdije të plotë.

Nuk dihen shkaqet e vërteta që e kanë çuar nënën e 3-fëmijëve drejt vetëhel-mimit.

Policia po e heton ngjarjen, ndërsa konfirmon se gruaja që ndërroi jetë kishte kohë që vuante nga depresioni dhe ankthi dhe besohet paraprakisht se ky ka qenë edhe motivi i aktit të vetëflijimit.

Xhelozira, kapje flokësh, th,ika, ar,më e grushta/ VIP-at shqiptarë që përfunduan në polici pas she,rreve të bujshme.

Shpesh herë kemi dëgjuar për artistë të cilët nuk shkojnë mirë me njëri-tjetrin, aq sa marrëdhenia e tyre është krisur aq shumë sa ata nuk flasin ende bashkë. Më së shumti arsyet kryesore janë për xhelozi dhe konkurrencë dhe me raste ka edhe arsye të tjera personale. Në vendin tonë shumë këngëtarë nuk flasin me njëri-tjetrin, disa i kanë zbuluar arsyet, e disa prej tyre jo.

Më poshtë do të njiheni me disa nga artistët, zënkat e të cilëve kanë bërë bujë në media. Listën e nisim me:

1. Genta Ismaili dhe Dafina Zeqiri

Të dyja këto janë këngëtare të njohur në Kosovë. Lajmin për një marrëdhënie xhelozie dhe zilie mes këtyre të dyjave e dha menaxheri i Ismajlit, pas një zënke që pati me këtë të fundit.

2. Rozana Radi dhe Rezarta Shkurta

Fillimisht u njohën si dy mikesha të mira, por pas sherrit në shoun “Vip Shpija” në Kosovë marrëdhënia e tyre u kris. Pak kohë më vonë në media qarkulloi lajmi se dy vajzat ishin zënë keq, deri në dhunë fizike. Të dyja artistet pretenduan pafajësinë dhe pas një procesi të gjatë gjykata vendosi që ta shpallte Rezarta Shkurtën jo fajtore ndaj akuzave të Radit, e cila nga ana tjetër ka thënë se do ta çojë çështjen në Gjykatën e Apelit. Nuk e dimë nëse Rozi e ka bërë apo jo këtë veprim të ri ligjor për të marrë pafajësinë e pretendua.

3. Adelina Ismaili dhe Leonora Jakupi

Ky ka qenë ndër sherret e para në shoëbizzin shqiptar. Ky sherr ka ndodhur rreth 12 vite më parë. Dy këngëtaret u rrahën në bacstag-in e një koncerti, ku po bëheshin përgatitjet për regjistrimin e një spektakli për Vitin e Ri. Arsyet e sakta ende sot e kësaj dite nuk dihen, por mendohet se rrahja ka qënë për arsye politike. Në një intervistë të dhënë aso kohe, Adelina Ismaili ka thënë: “ka qenë rrahje, jam shpallur e pafajshme. S’ka qenë ndonjë tragjedi ndërkombëtare” Ndërsa pyetjes nëse janë pajtuar, i është përgjigjur: “Nuk e shoh të arsyeshme. Jo pas asaj që më ka bërë pas rrahjes. Aq bukur e ka shfrytëzuar për karrierën e vet dhe për krijimin e lidhjeve me mediume të ndryshme. Për mua ka qenë ndryshe, se unë jam rugoviste, jam ende”. Ndërsa Jakupi në një intervistë për “Prive” në lidhje me këtë ngjarje është shprehur: Asgjë nga ato që ka thënë nuk është e vërtetë. Nuk mund të dalë në një studio ashtu kot dhe të thotë gjëra të paqena. Pse doli të flasë për këtë çështje pas 10 vitesh?! E ftoj në një debat publik, sepse, në ndryshim nga ajo, unë i kam gjërat e faktuara”.

4. Noizy, Stresi

Sherri Noziy-Stresi është një sherr në të cilin dy reperët nuk do i hapin rrugë njëri-tjetrit. Armiqësia e tyre kaloi edhe në konflikt të ashpër, ku u përfshinë edhe fansat. Në 2017, njëri nga fansat Denis Dollapaj mori 15 thika dhe kaloi në gjendje kome. Armiqësia mes dy reperëve ka pasur si qëllim konkurrencën.

5. Tuna dhe Nora Istrefi

Tuna dhe Nora Istrefi nuk shkojnë mirë me njëra-tjetrën dhe lajmi u konfirmua edhe nga Robert Berisha, bashkëshorti i Tunës. Dy këngëtaret kanë qenë shoqe të ngushta, por miqësia e tyre u prish papritur, kur Nora u bë gruaja e Robert Berishës. Nora dhe Tuna papritru nuk e ndiqnin më në Instagram njëra-tjetrën. Në një intervistë në 2018 në emisionin e Rudina Magjistarit, Robert Berisha tha: “Nora nuk ka pasur kurrë probleme me personazhe të shoëbiz për të gjitha vitet e karrierës së saj. Ajo ka shkuar gjithmonë mirë me të gjithë, në 15 vite karrierë dhe madje ka shumë fansa. Tuna, nga ana tjetër, ka probleme me të gjithë. Tuna ka probleme me të gjithë, të gjithë janë gabim, vetëm ajo është në rregull… I kërkoj shumë falje Patrisit, por për të dhe për Tianin, edhe jetën e jap! Më vjen keq që i mungova në ditëlindjen e Tianit dhe po ashtu më vjen keq që do t’i mungoj në të gjitha ditëlindjet që do të vijnë…” tha Roberti.

6. Julian Deda, Gentian Zeneli

Në një intervistë për “Thumb” në 2018, Gentian Zeneli rrëfeu arsyet e sherrit të tij me Julian Dedën. “Me Julin është hatërmbetje, të mërzit më shumë një njëri që e ke dashur shumë fort sesa një njëri që s’është askush në jetën tënde. Le të ngelemi miq, këtë kam thënë kur kam ikur nga Vizion Plus dhe mu tha atëherë ‘o me ne o me ata’, unë shkova me ata, pastaj këta erdhën me këta”, tregoi Genti duke qeshur. Ndërkohë në një intervistë për “Rreze Dielli”, Julian Deda zbuloi edhe ai versionin e tij në lidhje me këtë ftohje marrëdheniesh. “Me Julin është hatërmbetje, të mërzit më shumë një njëri që e ke dashur shumë fort sesa një njëri që s’është askush në jetën tënde. Le të ngelemi miq, këtë kam thënë kur kam ikur nga Vizion Plus dhe mu tha atëherë ‘o me ne o me ata’, unë shkova me ata, pastaj këta erdhën me këta”, tregoi Genti duke qeshur.

7.Mc Kresha – Blero: Ndonëse kanë bashkëpunuar në shumë këngë, ata tani nuk flasin për shkak të një keqkuptimi.

8.Fero – Mozzik e Getinjo: Reperët nuk flasin pas daljes së bujshme të vëllezërve nga labeli i njejtë ku është tani Fero.

9.Getoar Selimi – Ledri Vula: Dikur anëtarë e themelues të ‘Babastars’, dyshja nuk kanë mundur t’i rregullojnë gjërat pas daljes së Ledrit nga grupi.