Historia Që Do Ju Rrëqethë Mishin,Ata U Deshën Që Fëmijë,Por Fati I Ndau Derisa Sot Kanë…

Qëkur ishin fëmijë, ndoshta edhe pa e kuptuar, tek ata lindën shkëndijat e para të dashurisë. Por rrugët e tyre u ndanë aty dhe u deshën shumë vite të riktheheshin sërish bashkë, për një fillim të ri. Nuk është një roman artistik apo skenar i një filmi romantik. Është historia e jetës së Fatbardhës e cila më në fund po përjeton ditët e lumtura të dashurisë me bashkëshortin e saj Ermirin.shtyp re,klamn dhe shikoje të plotë:

 

 

 

Artikull

3 vite pa Ergin, Babi i tij rrengjeth me fjalët, Nëna jote pret akoma për nusen që nuk do të vi.

Kanë kaluar tri vite që nga ndarja nga jeta e këngëtarit Ergi Dini. Kujtojmë këtu se ai humbi jetën në një aks,dent tragjik bashkë me shokun e tij.

Babai i këngëtarit të ndjerë ka rrëqethur me disa fjalë që i ka kushtuar birit të tij në një postim në rrjetet sociale. Hape hapsiren më poshtë:

 

 

Ai i ka kushtuar një poezi të birit ku mes vargjesh shkruan se nëna e Ergit pret një nuse që nuk do t’i vijë kurrë.

Ergi Dini u cilësua si një prej vokale më të mira mashkullore dhe një nga të rinjëve që premtonte shumë në muzikën shqiptare.

Familjarët e tij, si babai Dashamir Dini dhe motra e tij Barbana, e cila është po këngëtare janë shprehur shumë herë se dhimbja për ta nuk do të shuhet kurrë.

Alketa Vejsiu ne një bashkpunim me reperin Shqiptar, nuk na i merte mëndja.

Moderatorja e dashur për publikun, Alketa Vejsiu dhe reperi i famshëm shqiptar, Noizy do të sjellin bashkë një projekt.

Lajmin e bën të ditur vetë moderatorja, ndërsa
poston një video me Noizy-n në Instagram.

Alketa pyet fansat nëse janë gati për të pritur një këngë apo një projekt fashion, që do të jetë produkt i saj dhe i reperit. Le të presim ‘gatimin’ e tyre se çfarë po realizojnë ata të dy.

Këngëtarja Kida shumë ‘provokuese’ në foton e fundit, zbulon më shumë..

Kida po vazhdon me provokime

Këngëtarja që sivjet pos këngëve ka treguar se di të vishet me shije, ka postuar në Instagram një foto ku ajo tregon pak nga gj.ksi i saj.

Kida, e cila sivjet kishte si këngë më të suksesshme këngën “Tela”, bashkë me Ermal Fejzullahun ka postuar  një foto ku shihet se nuk ka fare të veshura jelek derisa ka të veshur vetëm një xhaketë. Me suksesin e radhes ‘malli’ ajo duket e kënaqur me arritjet e saj.

Kjo është vila superluksoze e Sabri Fejzullahut. (Foto)

Sabri Fejzullahu është njëri prej artistëve që
fiton më se shumti në Kosovë

Njëri prej këngëtarëve më të njohur të Kosovës derisa për më shumë se 50 vite karrierë ende vazhdon që të jetë aktive.

E përpos disa pronave dhe pasurive të tjera të patundshme që ka Sabriu, ai ka vendosur që të tregoj pak më shumë nga villa e tij në Brezovicë.

Bashke me foton që ka postuar ai shkruan. ‘Shtepi e ëmbla shtëpi’

Këto janë pamjet super luksoze nga shtëpia e këngëtarit Majk.

Reperi i njohur Majk është shumë aktiv në rrjete sociale. Ai publikon vazhdimisht foto ose video të ndryshme duke ndarë me ndjekësit e tij detaje nga përditshëmria, projektet muzikore, koncertet e gjithcka tjetër.

Së fundmi, ai ka zbuluar për të gjithë se si duket shtëpia e tij, ose më mirë të themi një pjesë e saj. Ai ka postuar në Instastory një foto nga këndi i tij i preferuar që mesa duket është salloni.

Nga mënyra e arredimit mund të dallojmë që Majk ka vërtetë shije. Shtëpia është me ngjyra të ndryshme por kryesisht mbizotërojnë bluja dhe e verdha. Në mur janë të vendosura dy telajo ku shihet i vizatuar portreti i një vajze. ‘Shtëpi e ëmbla shtëpi’, ka shkruar reperi krahas fotos së publikuar.

Kush e vr,au Adelen ?

Kush e vr au Adelën? Kush vd iq tjetër me ikjen e Adelës? Kush po na i vr et të rinjtë dhe të ardhmen?

Adela 23 vjeç hidhet nga kati i 11. Studente në Fakultetin e Inxhinierisë së ndërtimit në Tiranë. Faktorë të ndikimit flitet se kanë qënë problemet e mëdha financiare, ngërçi i provimeve dhe gjëndja e rëndë psikologjike.
Pamë shumë komente ngushëllimesh dhe keqardhjesh pas lajmit. Pamë fotot e Adelës kudo. Po ç’vlerë ka?

Adela dhe plot raste si Adela janë vik tima të profesorit që e vlerëson profesionin e tij si pagamarrës dhe jo si një person fizik kyç përgjegjës për të ardhmen e vendit. Njerëz si Adela janë vik tima të shoqërisë të varfër humaniste, janë viktima të familjes që nuk arrijnë të kuptojnë problemin edhe në rastin “sikur” nuk merren fare me rrugën “SI”, si do ta zgjidhim? Adela është vik timë e Depresionit? Po shoqet e Adelës çfarë bënë, e dinin ato çfarë është dhe çfarë e stimulon depresionin? A lexojnë shoqet e Adelës? A është miqësia një vlerë tjetër e humbur e këtij vendi? A ndjekin ato vetëm shembujt “Made in Luxury” që keqpromovohen?
Po psikologë kemi ne në çdo institucion përkatës?! KUSH E VR AU ADELËN?

Jemi vendi që sdimë ku kemi kokën dhe se kam shpresën se do ta gjejmë kush e vr au Adelën. Jemi vendi që asnjë se di ku e ka vendin.
Edhe sa Adela të tjera do na e vra sin shpresën dhe të ardhmen?

Shkruar nga Martina Peshtani.

AJO NUK I ZBRET PËR TË DALË/ Xhemi Shehu acarohet keq fare me Arbanën

Siç dihet tashmë, Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu janë mikesha prej vitesh. Madje pak ditë më parë Arbana u shpreh se mikesha e saj e vetme është Xhemi. Megjithatë siç ndodh në çdo shoqëri, edhe mes mikeshave ka zënka apo gjëra që nuk i pëlqejnë tek njëra-tjetra.

Arbana siç duket vonohet shumë për t’u bërë gati dhe kjo e ka acaruar Xhemin. Xhemi i ka dërguar Arbanës një video ku i thotë: “Hë Arbana ke lënë takim me mua, ku je, ku jeeeeeee? Jam në parkim, po të pres ty”.

Pasi priti, Arbana më në fund ka dalë në takim dhe e ka qetësuar Xhemin.

Moderatorja ka postuar edhe një video ku Xhemi shfaqet duke përkëdhelur një mace dhe thotë se nuk i mjaftojnë tre që ka në shtëpi.

D,yshonin se 13 vjecarja ishte sht,atzënë, mjekët bëjnë zb,ulimin e tm errshëm

Një 13-vjeçare është dërguar në spital pasi e ëma vuri re se po hu,mbte mjaft peshë. Por kur ka mb,ërritur atje doktorët menduan se Cherish-Rose Lavelle mund të kishte mb,etur shtatzënë.Por do,ktorët zbu,luan një masë të madhe tu,morale në ve,zoret e vogëlushes. Kanc.eri ag.resiv i shka,ktonte Cherish mjaft dhi.mbje dhe e ëma vuri re se dy muajt e fundit vaj,za ka qenë disi ndr,yshe. Shiko më shumë duke hap ne re, klamn më poshtë.,

Sinani nuk ngopet duket shikuar fytyrën e Andrrës

Sinani e Andrra janë çifti më i ëmbël në showbiz.

Të dy janë mjaft aktiv në rrjete sociale, duke qenë gjithmonë afër me ndjekësit e tyre,

Sinani gjithmonë cilësohet si një këngëtar i mirëfilltë dhe një zë i pëlqyer nga të gjithë ndërsa Andrra është ajo që njihet si një femër që ka prirje për stile të veçanta.

Çifti dashurinë që kanë për njëri tjetrin shpesh e shfaqin me disa detajë në postimet që bëjnë.

Një foto që e ka shpërndarë këngëtari mund ta shohi se si ai e shikon me shumë nostalgji gruan e tij.

Fotografi që nuk do fjalë, vetëm dëshmon dashurinë e madhe të çiftit.