Historia frymëzuese e çiftit me nanizëm: U bënë prindër pas 17 viteve!

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ishin të ftuar Alma dhe Nushi, çifti nga Fushë-Arrëza, të cilët ndanë historinë e tyre të jetës mes kufizimeve fizike dhe kushteve të vështira ekonomike.

Nushi 53 vjeç dhe Alma 41 vjeç, u martuan 17 vite më parë dhe kohë më vonë sollën në jetë një vajzë, që për fat të keq nuk mundi të jetonte më shumë se tre ditë për shkak të problemeve të shumta pas lindjes.

Jeta vazhdoi për çiftin që vuan nga nanizmi, të cilët treguan se pavarësisht kufizimeve fizike dhe kushteve të vështira, asnjëherë nuk i humbën shpresat për një fëmijë tjetër, derisa një vit e gjysmë më parë jetën e tyre e ndriçoi Fatjoni. Hape  hapesiren dhe shiko videon…

 

 

Alma tregoi se sa shumë lumturi dhe dashuri i ka dhënë jetës së tyre vogëlushi, për të cilin ata përpiqen çdo ditë që të mos i mungojë asgjë.

Edhe pse për fat të keq të paarsimuar e të papunë, Alma dhe Nushi u shprehën se janë të gatshëm të punojnë çfarëdo vetëm që djali i tyre të arsimohet e të ketë një jetë më të mirë seç ata vetë patën.

Si dukeshin yjet e muzikës para se të bëheshin të famshëm

Ne jetojmë në një shoqëri e cila është e fiksuar pas të gjitha gjërave të famshme. Kudo që shkoni, shikoni yjet e Hollivudit në të gjitha televizionet apo revistat.

Sidoqoftë, këta të famshëm kishin fëmijëri dhe përvoja ashtu si të gjithë të tjerët.

Ju do të mahniteni me këto foto të të famshëmve përpara se të bëheshin emra të njohur!  Hape hapsrin më poshtë:

 

Beyonce.

Eminem

Rihanna.

Enrique

Shakira

Britney.

Mrekullia: Flora Bëhet Për Herë Të Parë Nënë Në Moshën 58 Vjeçare, Ja Si Ia Vuri Emrin Djalit

Një grua shqiptare është bekuar nga Zoti në moshën 58-vjeçare, duke u bërë nënë për herë të parë. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Leverkusen të Gjermanisë dhe lajmi ka bërë xhiron e botës.

Mamaja Flora dhe i sapolinduri, vogëlushi Florian janë në gjendje shumë të mirë shëndetësore. Ndërkohë babai i fëmijës, 72-vjeç tregon se është shumë i lumtur dhe se kishte plot 25 vite që priste të bëhej me fëmijë. “Ai është kaq i bukur. Gjithashtu ka sytë dhe hundën time. S,htype hapesiren dhe lexo lajmin e plote…

 

Kjo është një mrekulli”.Mjekët shprehen se kjo është një ngjarje e rrallë dhe se në 10 vitet e fundit nuk është parë të ndodhë një lindje e tillë në Leverkusen.

Aktorja e njohur po martohet me të dashurin 17 vite më të madh se vetja.

Aktorja shumë e dashur për publikun Alina Boz e njohur përmes telenovelës ‘Mos ma lësho dorën’ në rolin e Azrës.

Përpos kësaj, edhe telenovela ‘Fate të kryqëzuara’ e bëri edhe më të njohur Alinën, teksa ishte në rolin e Hazallit.

Aktorja bukuroshe prej kohësh shijon romancën me partnerin e saj Mithat Can Ozer, i cili është 37 vjeç ndërkohë që Alina ëshë vetëm 20.

Por diferenca e madhe e moshës nuk ka ndikuar fare tek dyshja e famshme, pasi ata e kanë marrë seriozisht lidhjen.

Madje flitet se ata janë duke shkuar drejt hapit të madh të martesës. Alina dhe Mithat nuk kanë bërë të ditur një datë të caktuar, duke thënë se nëse do të vendosin, do e ndajnë lajmin e gëzuar me të gjithë. Na mbetet të presim.

Pasi humbi gjënë më të shtrënjtë Nënën aktores së njohur për të gjithë ne i ndodh një mrekulli.

Aktorja e njohur turke, Hande Erçel, që tek ne u bë e njohur me rolin e “Selinit” tek seriali shumë i shikuar “Vajzat e diellit”, vazhdon të qëndrojë në krye të mediave turke.

Aktorja në muajin janar humbi personin më të vlefshëm në jetë nënën. Hande pas kësaj ngjarje disa është deklaruar se nga ai moment ajo më nuk është e përmbushur me jetë.

Mirëpo, aktorja aktualisht është duke e përjetuar një lumturi që sipas saj, nuk mund ta përshkruaj me fjalë. Hande përmes një postimi në Instagram tregoi se së shpejti do të bëhet teze, madje në një intervistë, aktorja është shprehur se pas vd,ekejjes së nënës fëmija që do vijë në jetë është një mrekulli.

Kujojmë se. aktorja është në lidhje dashurie me këngëtarin e njohur, Murat Dalkliç.

Këmbën mbi këmbë Arbana zbulon më shumë se që duhet

Arbana Osmani veçohet si moderatorja më e suksesshme shqiptare.

Suksesin më të madh e arriti duke ia besuar udhëheqjen e dy spektakleve me gamën më të madhe shikuesish atë “Big Brother Albania” si dhe “Dua të bëjë të lumtur’, shkruan “Kosovarja”.

Përveç, në fushën profesionale Arbana po gëzon edhe një romancë të lumtur dashurie me regjisorin Eduart Grishaj, çift i cili po pëlqehet mjaft shumë.

Jemi mësuar që çdo herë Arbana të sjellë foto të bukura nga vendet më të ndryshme të botës e veshur çdo herë me stil.

Së fundi, e ulur mbi një tavolinë këmbën mbi këmbë Arbana zbulon më shumë se siç e këmi parë zakonisht.

Sidoqoftë,moderatorja po duket për mrekulli.

Yll Limani me bashkëpunim të ri, na e tregon këngëtarja shtatzënë

Yllka Kuqi po shijon shtatzëninë por kjo nuk e ka bërë kurrësesi të marr pushim nga muzika. Ka qenë vetë ajo që e bën të ditur përmes një postimi në Instagram se të dielën publikohet kënga e re, një bashkëpunim me Yll Limanin.

“Po vjen një kangë shumë e ndjerë, me shumëëë emocion, nga Ne… me text nga ky Artist bukurosh, supertalent, qe i ka dhanë shumë shpirt kangës me fjalë t’ thjeshta e shumë të thella, përplot emocion.

 

Mamaja harroi ta puthte kur shkoi në punë, 2-vjeçari do iu shkrijë së qeshuri me reagimin e.pik: Mami mua… (VD)

Një video e dyvjeçarit Aleksandri Simos nga Florida është bërë virale në rrjet për reagimin e tij të adhurueshëm, kur nëna e tij u largua për punë dhe nuk e puthi. Vogëlushi reagoi duke ngritur duart lart në kokë i zemëruar dhe në video dëgjohet teksa thotë: Mami, mami mua….

Babai i Aleksandrit, Christos, me telefonin e tij e filmoi këtë moment aq të bukur, por edhe qesharak në të njëjtën kohë.

Në këtë video Aleksandri shihet teksa i shpjegon babait të tij i mërzitur se mami iku dhe nuk i dhuroi atij një puthje. Nëna e tij Diana pasi e postoi videon, pa që kishte arritur mbi 20 mijë shikime. Shty pe hapesiren dhe shiko videon…

 

 

Kjo është befasia e këndshme që Mimoza Shkodra mori për ditëlindje

Këngëtarja e mirënjohur, Mimoza Shkodra sot ka patur një ditë të veçantë.

Artistja e talentuar dhe shumë e dashur për publikun po feston ditëlindjen meqë rast nuk kanë munguar urimet nga familjarët, miqtë dhe adhuruesit e saj.

Por, krahas kësaj ajo ka marr edhe një befasi të këndshme për të cilën ka bërë të ditur në një postim në Instagram.

Këngëtarja publikoi një fotografi, ku shfaqej me tortën e ditëlindjes dhe disa gota me shampanjë, krah të cilës ka falënderuar atë që e ia mundësuan ta ketë më të veçantë këtë ditë.

“Faleminderit miq, fansa dhe familjarët e mi, ju dua”, ishin fjalët e këngëtares.

Me ditë të tëra kam qëndruar pa folur”, Aurela Gaçe momentin më të vështirë

Aurela Gaçe, këngëtarja e njohur ka deklaruar në një intervistë në Vizion Plus, se jeta e saj ka qenë e mbushur me plot sfida.

Ajo ka treguar se abuzimi me zërin, puna pa limit e padija lidhur me teknikat e menaxhimit të zërit, e vendosi Aurelën në pozita tepër të vështira, duke arritur deri aty sa të vinte seriozisht ecurinë e saj të mëtejshme në fushën e muzikës.

Atëherë pata një problem vokal, pasi punoja shumë. Edhe tani punojë shumë por kam mësuar teknika të rejë, sesi ta pushojë zërin, si të punojë me zërin, si ta ruajë atë. Kurse atëherë isha thjesht si ata boksierët e rrugës të cilët janë të fuqishëm sepse kanë lindur ashtu por ju vjen dikush dhe i rrëzon…”, është shprehur ajo. 

Njohja dhe pas ndjekja me një nga emrat më të njohur të fushës në SHBA, Wen Corovin, ndezi shpresat dhe i dha asaj forcat për të vazhduar më tej në karrierën e saj.

“Kam shkuar dhe jam vizituar tek një nga mjeket më në zë të Amerikës, (Wen Corovin), e cila kujdesej për të gjithë këngëtarët dhe spikerët më në zë të Broadway… Ajo më pyeti sa këngë këndon? Qesha dhe i thashë, jo ne nuk e kemi me këngë, ne e kemi me orë… I thërrita vetes, pasi aty kam pasur frikën më të madhe se mos unë nuk do të mundesha të dilja më në skenë. Mjekja më kërkoi: “Ose do të stoposh tani dhe do të bësh këtë që të them unë, ose t’i edhe dy vjet jetë ke si këngëtare…” Aty e mora vendimin dhe i thashë do të bëj çfarë të më thuash ti. Stopova! Dy javët e para më ka mbajtur me ilaçe, tre muaj nuk kam kënduar fare dhe me ditë të tëra nuk kam folur fare… Mjekja më pyeti se sa shumë e doja muzikën, dhe i thashë që kënga është baras me jetën time. Nuk do të mund të jetoja, nëse nuk do të këndoja… Që nga ai moment, çdo ditë dhe në mënyrë sistematike unë stërvitem për zërin tim…” u shpreh Aurela Gaçe.