Shpërthen rrota e automjetit, Nëna fluturon në ajër me foshnjën

Një nënë dhe foshnja e saj u panë duke fluturuar në ajër, pas shpërthimit të rrotës së një automjeti mallrash.

Pamje tronditëse të kapura nga kamerat e sigurisë pranë një dyqanit në Kinë, shfaq disa punëtorë duke e pompuar rrotën.

Momente më vonë, rrota shpërthen dhe fluturon në drejtim të nënës dhe foshnjës së saj, e cila ishte duke kaluar rastësisht në atë zonë,

Shikojeni videon më posht:

Shikojeni se cfarë i ndodhi këtij Polici duke ikur nga miu

Për policët mendohet se janë sypatrembur dhe nuk ka asgjë që ua fut frikën.

Por kur ta shikoni reagimin e këtij polici, ju më nuk do të mendoni ashtu, dhe do t’u kujtohet se edhe ata janë si të gjithë të tjerët, që kanë ndonjë fobi

Kjo video kur një polic tmerrohet nga një mi, është bërë hit në rrjetet sociale.(Shtypni mbi rek,lamën dhe shiko pamjen e plotë)

Shikojeni videon qesharake:

Parashikim i frikshëm nga meterologët: Ja cfarë do të ndodhë në Kosovë këtë javë

Java që po hymë do të karakterizohet me mot mjaft jostabil dhe me reshje të bollshme atmosferike në rajonin tonë. Ky është një lajm mjafti mirë për shumë rajone të cilat kanë vuajtur nga thatësira të mëdha kohëve të fundit.

Ciklonin të cilin e kemi përmendur shumë herë në postimet tona do të jetë përgjegjës për këto reshje atmosferike.

Pra, të hënën priten reshje në tërë rajonin tonë, ndërsa në Shqipëri priten edhe shtrëngata me vetëtima, bubullimë dhe erëra të fuqishme. Edhe në Kosovë dhe Maqedoninë e veriut herë pas here priten reshje shiu si dhe lokalisht edhe rrebeshe me vetëtima dhe bubullimë.

Sipas ecurive më të fundit sinoptike në Kosovë reshjet më të mëdha priten ditën e martë kur do të kemi përpos reshjeve të shiut edhe rrebeshe të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë. Nuk përjashtohet mundësia që në ndonjë rajon të ketë edhe breshër dhe vërshime lokale. Reshje të dendura dhe rrebeshe do të ketë edhe në Maqedoni dhe pjesërisht edhe në Shqipëri, Gjithsesi edhe Shqipëria rrezikohet nga përmbytjet lokale.

Nga e mërkura do të kemi dobësim të ciklonit, megjithatë prapëseprapë mbi atmosferën tonë do të qarkullojnë masa ajrore me lagështi të mëdha dhe herë pas here priten rrebeshe lokalisht edhe të fuqishme me vetëtima dhe bubullimë. Do të ketë edhe intervale kohore të gjata pa reshje.

Mot jo stabil me rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë do të ketë në tërë rajonin tonë edhe të enjtën dhe të premtën, edhe pse priten edhe intervale kohore me diell herë pas here.

Nga e shtuna pritet largimi i ciklonit dhe mbi rajonin tonë do të shtrihet një masë e thatë ajrore anticiklonike dhe njëkohësisht edhe e nxehtë me origjinë nga Afrika Veriore. Si pasojë do të kemi shumë më shumë diell dhe ngritje të ndjeshme të temperaturave në fundjavë. Reshjet do të largohen të paktën përkohësisht./Meteoballkan

E pabesueshme: Këto pamje vijnë nga Bosnje e Hercegovina!

Pas shiut të rrëmbyeshëm dhe zonave të prekura nga përmbytjet, disa pjesë të Bosnjë e Hercegovinës më saktësisht në Korçanicë jo larg Sanski Mostit, ka rënë sasi e madhe e botës.

E në videon e publikuar më poshtë shfaqet shoferi i një kamioni që përmes sasisë së madhe të borës, mundohet ta dërgoj kamionin në destinacion.

Korçanica gjendet 32 kilometra nga Sanski Mosti dhe është pjesë e malit Grmeç. Kjo zonë njihet për sasinë e madhe të borës që e “grumbullon” gjatë dimrit, por jo edhe në mes të muajit maj.

Madje autori i videos dëgjohet duke bërtitur borë sikur të ishte mesi i dimrit, duke aluduar në sasinë e madhe që ia kishte vështirësuar kalimin e lirshëm automjeteve të ndryshme.
https://www.facebook.com/bosniastormchasers/videos/297166694505797/

Cristiano Ronaldo dhuron 1.5 milion euro për Iftar në Palestinë

Super ylli portugez Cristiano Ronaldo njihet si një nga njerëzit më human në botë.

Ai shpesh dhuron shumë para për të ndihmuar nevojtarët, Ronaldo vendin të cilin e ka ndihmuar më shumë është Palestina, shkruan AlbanienShow

Disa media te huaja kryesisht të lindjes kanë shkruar që Cristiano Ronaldo ka vendosur të dhuroi 1.5 milionë euro në muajin ramazan për palestinezët.

Ky lajm ka marrë dheun, shumë mysliman e kanë falënderuar Ronaldon për këtë gjest të jashtëzakonshëm.

Kujtojmë që Ronaldo ka shumë miq mysliman, me të cilët ai viziton vendet e njohura arabe.

Më poshtë mund ta shihni atë ku disa vite me parë ishte fotografuar edhe me një shall e cila ishte me ngjyra të Flamurit të Palestinës. Ky gjest kishte irrituar izraelitët./AlbanienShow

Shikojeni se si dukej Ramush Haradinaj kur ishte 14 vjeç

Kjo foto është ndër të rrallat që është publikuar nga koha kur kryeministri Ramush Haradinaj ishte nxënës.

Foto e vitit 1982 e shfaq Haradinajn në shkollën e Izniqit.

Fotoja është publikuar në faqen ‘Deçani Sot’ në Facebook

“Në këtë foto, Kryeministri Ramush Haradinaj (nga e majta) Afrim Hamzaj (arsimtarë – tani veteran i arsimit) dhe Milazim Mushkolaj (tani inxhiner i elektornikes) Foto e bërë në shkollen e Irzniqit, ne vitin 1982, atëherë kur Kryeministri Haradinaj ishte në klasen e 7-të. Së bashku me Haradinajn në fotografi janë: Afrim Hamza dhe Milazim Mushkolaj”, thuhet në përshkrimin e fotografisë.

Pamje si në filma/ Vetura me shpejtësi të madhe godet banesat në Prishtinë

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:30 në lagjen Tophane në Prishtinë.

Një veturë me një shpejtësi të madhe ka humbur kontrollin, duke goditur një ndërtesë të një banese në Prishtinë.

Në video e siguruar nga Gazeta Blic, shihet një veturë e tipit Mercedes, e cila nga shpejtësia e madhe humb kontrollin dhe godet një ndërtesë.

Pamje të dhimbshme: Bosnja në gjendje të jashtëzakonshme, shikoni si ka marrë uji

Në Bosnje dhe Hercegovinë ditëve të fundit reshjet e dendura të shiut, sidomos në disa vende, ku janë përmbysur një numër i madh i shtëpive dhe fushave, derisa në Banjallukë është shpallur situatë e jashtëzakonshme.

Fshatarët janë mobilizuar me masa mbrojtëse gjatë gjithë natës, duke u munduar të kanalizojnë ujin e shumtë.

Kryetari i qytetit të Banja Lukës, Igor Radojiq ka shpallur situatë të jashtëzakonshme në disa pjesë të komunës, mirëpo mëngjesin e sotëm ai ka informuar se situata ngadalë po normalizohet dhe për tani nuk pritet ndonjë rrezik i përmbytjeve të mundshme.

Në disa pjesë të qytetit Doboj ishte bërë evakuimi i popullatës.

Përmbytje me intensitet të madh është shënuar edhe në rrethin e Maglajt, ndërsa më kritike ishte nëpër fshatrat e Maglajve, ku uji që kishte ardhur nga përmbysjet kishte shkaktuar dëme të mëdha nëpër shtëpi dhe objekteve ndihmëse.

Shikojeni videon më poshtë.

https://www.facebook.com/bosniastormchasers/videos/413346962551597/

I vihet flaka xhamisë në kohën e iftarit (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Konektikat të Shteteve të Bashkuara, ku një xhamie i është vënë zjarri në momentin e iftarit.

Xhamia e cila ishte pronë e shërbimeve fetare të komunitetit turk, teksa autoritetet kanë ofruar shpërblim për këdo që jep informacione për autorët.

Në një deklaratë thuhet se zjarri nisi nga hyrja e xhamisë dhe përfshiu atë deri në katin e tretë.

Nuk është raportuar asnjë humbje jete apo lëndim, por xhamia ka pësuar dëme të mëdha. Gjithashtu, sasia e madhe e ujit e përdorur për të shuar zjarrin ka shkaktuar dëme në pjesën e padjegur.

SHOKUESE:Genta Ismajli Habit Me Deklaratën: Vitin Tjetër Do Bëhem Nënë! Ky Politikan Është Babai (Video)

Genta Ismajli ishte e ftuarpasditen e sotme në“Ftesë në Pesë”, për të promovuar videoklipin “zjarr”.Prej kohësh ajo ka shrehur dëshirën për t’u bërë nënë e shumë fëmijëve dhe gjatë bisedës së sotme tregoi se me shumë mundësi këtë dëshirë do ia plotësojë vetes vitin tjetër..Por ajo qe shokoi te gjithe se pastaj u zbuluar se babai do te jet politikani me i ri tanime ne Shqiperi me prejardhje ne Kosove.Pasi dha këtë përgjigje u shokuan te gjithe….Shtype rekl,amen dhe shiko vide,on per me teper: