Kjo është vajza e Alketa Vejsiut, çfarë ndodhi me të që u morë ky vendim.

Alketa Vejsiu është nga ato personazhe publik që është kujdesur në maksimum që familjarët bashkëshortin e fëmijët të mos i ekspozojë pothuajse kurrë në media apo rrjete sociale.

Pak ditë më parë vajza e Alketës publikoj foton e saj ku ishte rritur goxha dhe me një ngjashmëri si mamaja. Por shohim se tani nuk del më fotua dhe emri i saj, ndoshta vete moderatorja do ja ket mbydhur vajzes për të mos harxhuar kohën në këto rrjete sociale.

Ndahet nga jeta rapsodi i njohur shqiptar

Rapsodi i njohur shqiptar, Sherif Dervishi, ka vd, kur në orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme.

Dervishi u shtrua me urgjencë në spitalin e kryeqytetit pasditen e djshmee, pas një hemorragjie cerebrale mirëpo nuk mundi t’i përballojë.

Ai më herët kishte edhe një betejë me kan cerin.

Dervishi ishte një këngëtar i njohur që identifikohej më së
shumti me këngët popullore rapsodike, popullore e Shqipërisë së Veriut dhe
popullore folklorike.

Me prejardhje ishte nga Dibra dhe në repertorin e tij, ka pasur të regjistruara shumë këngë dernjane dibrane.

Në gjendje të rë ndë shëndetësore/ Muharrem Ahmeti sfidon sëm undjen, i rikthehet fuqishëm muzikës (FOTO)

Këngëtari i mirënjohur Muharrem Ahmeti, është një ndër këngëtaret më të dashur për publikun shqiptar, i cili sëfundmi ka kaluar në një gjendje të rëndë shëndetësore, por fatmirësisht është mësuar se i është rikthyer jetës normale.

Në lidhje me gjendjen shëndetësore të këngëtarit ka reaguar edhe miku i tij Kristian Xhaferaj, i cili i kërkoi nga çdo fans që të  lutej për shëndetin e Muharremit.

E sëfundmi ka qenë këngëtarja e njohur, Alida Duka e cila ka bërë me dije lajmin e shumë pritur se Muharremi i është  rikthyer muzikës.

Këtë e kemi parë përmes disa postimeve në rrjetet sociale  nga ku tregon se sëbashku me Muharrem Ahmetin do të këndojnë në një klub nate në Manchester.

Me siguri ky lajm është pritur mjaftë mirë jo vetëm nga fansat e këngëtarit por nga të  gjithë shqiptarët.

Këto janë fjalët prekse të Motrës për Ergi Dinin. 3 vite pa ty…

Kanë kaluar tri vjet nga vd, kja e Ergi Dinit njërit prej zëravë më të fuqishëm mashkullor shqiptar.

Sot në këtë ditë të trishtë, e ka kujtuar motra e tij Barbana e cila bëri një postim prekës në Instagramin e saj.

“3 vite pa ty o gjysma shpirtit!
3 vite e humbur,3 vite duke genjyer veten cdo dite…Si mundesh te jetosh Ti vetem neper kujtime?!”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë që Barbana pak javë më parë publikoi një projekt të lënë në gjysmë më vëllanë e saj të ndjerë.

Ergi ka ndërruar jetë tri vjet pas një aks identi të rëndë që ka ndodhur në Tiranë. Shiko më poshtë hape hapsiren për më shumë:

Suksesin e tij ja dedikon Xhensiles dhe shpirtit tij Ajkes.

Çifti kanë dalë për herë të parë publikisht me vajzën e tyre.

Mbrëmjen e djeshme, 20 dhjetor ishte premiera e komedisë “Falco”, një prodhim nga Bes Ballaku, i cili ishte edhe aktori kryesor së bashku me Bleonën.

Me dhjetra të ftuar, u shfaq për herë të parë premiera e filmit, e ndërkohë që të ftuarit parakalonin në tapetin e kuq nuk mungoi as supriza e mbrëmjes, Ajka, vajza e Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajt.

Ky është suksesi im dhe e ndaj me gjithë njerzit e mi të zemrës, prandaj edhe Ajka nuk është dashur me u fsheh më sepse ky ishte suksesi më i madhe per Besin. Të gjithë bashkë në këtë kujtim te bukur.

Nëna në ëndërr pret nuse dhe përgatit dasmë… poezia ndaj Ergi Dinit.

U bënë 3 vite që kur këngëtari, Ergi Dini, ndërroi jetë si pasojë e një aksidenti me motor. Ditën e sotme babai i tij, Dashamir Dini, ka dashur ta kujtojë të birin me disa vargje drithëruese.

Ai flet me dhimbje për humbjen e të birit dhe mallin që ndjen për të. Babai i këngëtarit na tregon se familja e tyre e ka ende të freskët dhimbjen për humbjen e djalit të tyre dhe asgjë nuk mund t’i ngushëllojë.

Vargjet drithëruese:

ERGIT,NE 3-VJETORIN E LARGIMIT…

Ergi Dini,KUNDER AKS. DENTEVE.

Ka 3 vjet qe ditet e mija te percelluara nga malli jane nxi e janë ba muzgje.

Ka 3 vjet që rri i varur ne litarin e durimir, tuj vezhgu yjet qe bien nga qielli,me shpresë se njeri nga ata je Ti,që po kthehesh.

Ka 3 vjetqe Nana jote,e përhumbur nèn vellon e bardhë te një endrre të lashtë nënashpërgatit një dasëm e pret një nuse….që kurrë s’do të vijë.

Unë endem,e endem qiejve te verbër të netëve,per me mujt me gjet

Yllin e shuar të Fatit Tand,e me e ndez edhe nje herë me flaket e mallit.

NUK ISHA ATY KUR THIRRI BABA”/ Besi na emocionoi me fjalët për Ajkën (FOTO)

Bes Kallaku ka falenderuar të gjithë bashkëpunëtorët e filmit “Falco” që pati premierën. Aktori shprehet falenderues ndaj bashkëshortes, Xhensilës që e ka mbështetur gjithmonë, por prek akoma më shumë me fjalët që thotë për të bijën Ajka. Besi tregon se për shkak të xhirimeve të filmit nuk e ka parë kur Ajka ka hedhur hapat e parë dhe as kur thirri ‘Baba’.

Nuk do them thjesht faleminderit, por do them Zoti ju rujt secilin prej stafit, ekipit, aktoreve, atyre qe u bene bashkepuntoret e mi. Nese un hedh hapin e pare per dicka, ajo eshte hapi im i dyte qe me jep sigurine dhe mbeshtetjen se nuk jam i vetem ne endrren time dhe ne qellimin tim. Pa ndonje qellim endrrat ngelen thjesht endrra. Xhensila ime faleminderit”

Andrra Destani doktoresha më e nxehtë që e keni parë

A e dini që Andrra Destani, bashkëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha, po studion për mjeksi?

Po, Andrra dëshiron të bëhet mjeke, për çka po studion fortë. Ëndrra e saj po realizohet përmes studimeve në fushën e mjeksisë.

Një doktoreshë si Andrra. A keni parë më të bukur?

Andrra, është nënë e një djali dhe ajo diskutohet si një nga gratë më të bukura të këngëtarëve tanë “Kosovarja”.

Kjo është poezia prekëse e babait të Ergit, ja kushtoi një ditë para aks,den tit fatal

Aks denti tragjik me motor i ndodhur më 21 nëntor në kryeqytet, u mori jetën dy të rinjve Ergi Dini 22 vjeç, dhe Kejdi Halili 21 vjeç. Fati tra gjik i tyre shkaktoi dhi mbje të madhe tek familjarët, miqtë e të afërmit. Madje edhe ndjeshmëria që kjo ngjarje shkaktoi në publik, ishte e madhe.
Ajo çka ra në sy më pas, ishte një poezi e shkruar nga babai i Ergit, gazetari i TVSh dhe poeti Dashamir Dini, një ditë para aks dentit.
Më 20 nëntor, ai posti në rrjetin social “Facebook”, një poezi rrëqethëse, a thua se po ndiente gjëmën që po i afrohej.
“Çast i keq” e titullonte poezinë e tij Dashamiri, në vargjet e të cilës duket sikur shpirti i tij parandiente një gjë të madhe.
“Vde, kja më vështron me sytë tuaj…
Retë dhe pulëbardhat digjen nga perëndimi.
Mbi buzët tuaja prej lamtumire, më pret puthja e fundit.
Hëh!
Trëndafilat prej gja ku të urrejtjes, do të thahen në parvazin e horizontit.
Unë pres i veshur me smokingun e zi të muzgut, të takoj ditën tjetër…”
Por për herë të parë, katër ditë pas vd. kjes së djalit, gazetari Dashamir Dini është hprehur “S’di pse e shkrova atë poezi, mu thaftë dora”.
“Fatkeqësisht kjo poezi u shkrua një ditë përpara kobit, mua m’u thaftë dora. Nuk arrita të kuptoj kur e shkruajta, se për çfarë e shkruajta, çfarë doja të thoja?! Hedhja e saj që shumë instiktive. Kuptimin e mora vesh vetëm të nesërmen në mbrëmje … kur mora lajmin e kobshëm”, thotë Dashamir Dini në përgjigje të një miku në rrjetin social “Facebook”.

Kam 3 vjet që shikoj yjet duke u shkeputur dhe një prej tyre të jesh ti, poezia për Ergin nga babai.

Ergi Dini mbush sot 3 vjet që është ndarë nga jeta!

Në këtë përvjetor të hidhur për familjen e tij dhe miqtë, nuk kanë munguar dedikimet prekëse për ndarjen nga jeta të këngëtarit të njohur.

Miqtë dhe familjarët nuk e kanë harruar në asnjë moment dhe për më tepër në përvjetorin e tij secili i ka kushtuar fjalë dhe ndjenja të sinqerta dhimbjeje. Fjalët e babit Ergit të prekin shpirtin, lexoi duke hap re,klamn më poshtë:

 

 

 

Artikull