Mamaja harroi ta puthte kur shkoi në punë, 2-vjeçari do iu shkrijë së qeshuri me reagimin e.pik: Mami mua… (VD)

Një video e dyvjeçarit Aleksandri Simos nga Florida është bërë virale në rrjet për reagimin e tij të adhurueshëm, kur nëna e tij u largua për punë dhe nuk e puthi. Vogëlushi reagoi duke ngritur duart lart në kokë i zemëruar dhe në video dëgjohet teksa thotë: Mami, mami mua….

Babai i Aleksandrit, Christos, me telefonin e tij e filmoi këtë moment aq të bukur, por edhe qesharak në të njëjtën kohë.

Në këtë video Aleksandri shihet teksa i shpjegon babait të tij i mërzitur se mami iku dhe nuk i dhuroi atij një puthje. Nëna e tij Diana pasi e postoi videon, pa që kishte arritur mbi 20 mijë shikime. Shty pe hapesiren dhe shiko videon…

 

 

Lidhjet e gjata dhe të lumtura janë punë e vështirë!

Lidhjet nuk janë asnjëherë një udhëtim I qetë, ato kërkojnë punë dhe përkushtim.

Ato kërkojnë përballje dhe sakrificë për të ndërtuar një lidhje të shëndetshme, të lumtur dhe lidhje që zgjatë.

Asnjë lidhje nuk është përfekte. Secila prej tyre i ka baticat dhe zbaticat e veta , dhe të dy partnerët kanë obligim që përkushtohen dhe të punojnë së basku për të tejkaluar sfidat dhe problemet që mund të dalin në rrugë e të cilat mund ta shpiejnë drejtë përfundimit lidhjen e tyre.

Lidhjet e shëndetshme dhe tëe kënaqshme kërkojnë nga të dy partnerët që të lenë të kaluarën dhe të përkushtohen për të ardhmën e përbashkët. Ata duhet të lirohen nga dhimbja,humbja dhe dështimet e së kaluarës.

Lidhjet e forta dhe të lumtura nuk janë të arritshme lehtë. Për tu arritur ato kërkojnë shumë punë, kohë, durim, mirëkuptim, besim, respekt, vullnet për të bërë sakrificë dhe compromise.

Një lidhje që nuk i përfshinë këto sakrifica është e dëstinuar të dështoj.

Por, më e rëndësishmja është që, duhet dashuri për të ndërtuar një lidhje të fortë, kuptimplote dhe të sukseshme.  Vetëm qiftet që nuk dorëzohen dhe nuk heqin dorë i tejkalojnë turbulencat dhe e bëjnë lidhjen e tyre edhe më të fortë e më të mirë.

Një lidhje e tillë mund të arrihet vetëm kur ju e pranoni parnterin tuaj për atë që është.  Kur ju jeni I vetëdijshëm për të gjitha dobësitë, shprehitë, dhe teket. Ju duhet ta përqafoni personalitetin e tij/saj në vend që ta paragjykoni atë.

Një lidhje e mirë mund të arrihet në rastet kur ju e pranoni se partneri juaj nuk është përfekt, por ju e trajtoni si të tillë.

Dashuria nënkupton lënien e hapësirës suaj komforte, por nënkupton sakrificë për të ndarë nevojat, dëshirat dhe lumturinë tënde me dikë tjetër.

Dashuria e vërtetë nënkupton tejkalimin dhe nxjerrje të mësimit nga gabimet dhe ecja përpara. Ajo nënkupton investimin në kirijimin e momenteve sa më të këndshme në dashurinë tuaj.

Zgjidhni njërin nga engjëjt dhe lexoni mesazhin që shpirti juaj do të dëgjojë

Engjëjt e ndiejnë shpirtin tonë. Testi që ne ofrojmë sot është i saktë 98%, e gjitha çfarë duhet të bësh është të zgjedhësh një engjëll në imazhin më poshtë dhe të lexosh mesazhin që shpirti yt duhet të dëgjojë.

Cilin nga këta engjëj ju zgjidhni?

Nëse keni zgjedhur engjëllin nr.1:

E sotmja premton shumë gjëra interesante. Juve do t’iu ofrohet një ofertë shumë interesante, të cilën ju absolutisht nuk mund ta refuzoni. Kjo do t’ju sjellë shumë energji pozitive. Gjithmonë përpiquni maksimalisht, dhe ju do të keni gjithçka që ju meritoni. Engjëjt e tu të vëzhgojnë.

Nëse keni zgjedhur engjëllin nr.2:

Dita do të jetë shumë e zënë për ju. Ju do të jeni në gjendje të përballeni me të gjitha problemet që jeta vendos para jush. Pjesa e dytë e sotme do të jetë e mbushur me surpriza për ju. Së fundi do të keni atë që keni pritur për një kohë të gjatë. Mos u dorëzoni, ju jeni një luftëtar.

 

Nëse keni zgjedhur engjëllin nr.3:

E sotmja do të jetë me sa duket e qetë dhe paqësore. Engjëjt tuaj ju japin këshilla, largohuni nga njerëzit që kanë ndikim të keq mbi ju. Duhet të jeni të qetë. Fundi i ditës do të jetë shumë premtues, më në fund pak pushim pas një pune aq të vështirë.

Nuk Pranoi Te Dalin Për Darkë, Por Tani Vajza Kur E Sheh Mercedesin Ndryshon Mendimin (VIDEO)

Ky rast është bërë para pak kohësh në Zagreb të Kroacisë, por ditët e fundit është bërë vir.ale në rrjetet sociale.Një djalë i ri e fton për darkë një femër që nuk e njeh. Ai i kërkon një vajze të rastësishme në rrugë t’i tregojë ndonjë restorant të mirë në ato zonë dhe si shpërblim do e ftonte në,.,.Per me shum ndiqeni videon duke klikuar tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

Po dua me u nda prej burrit se po ma qon malli si femër, unë e dua një “burr taman mashkull”

Jam një grua e martuar kam fëmije dhe jetoj ne perëndim. Burri im ndodhe qe 2 ose 3 muaj mbyllet ne dhome nuk vjen te flejë me mua jam e bukur shumë dhe jam e sjellshme dhe çdo here mendon se unë e tradhtoj.

Ai nuk flenë me mua nuk kemi asgjë net1me bashkë ka 4 muaj, unë vërtet jam lodh me ketë situatë jam e re kam nevojë për një burrë për me fjet e jo për këso llafe te kota. Hape hapsiren më poshtë për të parë pamjet:

 

Unë jam shumë e bukur dhe aj s’po flenë qe 4 muaj e kum harru ndjeje e mashkullit dhe kështu suj kërkoj qe dikush te jetë serioz ne ketë punën dhe te krijoj një lidhje por mos me shfrytëzua veç pse i kam letrat jashtë kjo eshte arsye pse ai nuk em bon me dasht ato dhe e shperndajta kete historin time me bashkhortin tim po perpos qe jam anonime ju kisha lut mos me ofendoni se do te lexoj komentet ne vazhdim nga te gjithe ju.

Zgjidh nje prej numrave dhe zbulo misteret e karakterit

Dashuria nuk është e njëtrajtshme dhe gjithçka varet nga dy personat në marrëdhënie.

Disa pëlqejnë romancat tipike ku nuk shihet asnjë problem në shprehjen e ndjenjave, ndërkohë që disa të tjerë janë më të rezervuar për ndjenjat e tyre.

Pavarësisht kësaj, çdo dashuri është e mirë për shëndetin tonë mendor, në çfarëdo forme që ajo mund të jetë.

Të ndërtosh një marrëdhënie të lumtur kërkon një punë të madhe që jo gjithmonë të lumturon në fund.

Në çdo histori ne përfshihemi me gjithë qenien tonë, shpesh duke lënë jashtë personalitetin tonë.

Ndërkohë që sot, ne duam të të prezantojmë me një test psikologjik, ku thjesht duhet të zgjedhësh një nga katër pemët e dashurisë që të pëlqen më shumë dhe ne do të tregojmë mbi karakteristikat e personit më të përshtatshëm për ty.

Pema e parë:

Kjo pemë zgjidhet nga personat e fortë, me kurajo, romantikë dhe me një zemër të madhe. Je i sigurtë në vete, i fortë, racional.

Edhe pse ke pak vështirësi në përshtatjen me mjediset e reja, sërish ia del pas pak kohësh.

Në raportet me seksin e kundërt, ti sillesh me shumë ndershmëri, pasi beson se sinqeriteti dhe ndershmëria mund ta forcojnë marrëdhënien tuaj.

Në familje je një person kreativ dhe shumë mbështetës ndaj anëtarëve të tjerë.

Nuk lejon asnjëherë që problemet jashtë shtëpisë të ndikojnë në familjen tënde.

Pema e dytë:

Ti nuk i merr shumë parasysh opinionet e të tjerëve, pasi beson shumë tek vetja jote.

Me shumë mundësi, ke një qëllim në madhe në mendje dhe pas tij kapesh me thonj, derisa ta arrish.

Në raportet me seksin e kundërt, je duke krijuar një plan për të zhvilluar një marrëdhënie, e cila do mund të forcohet me kalimin e kohës.

Je person i qëndrueshëm dhe me arsye, edhe pse shpesh herë i ke edhe ti disa shpërthime emocionesh.

Pema e tretë:

Je shumë xhentil, i apasionuar pas romantizmit dhe estetikës.

Përqendrohesh shumë tek vetja dhe i dëgjon fjalët e të tjerëve.

Je xhentil, përpiqesh të shmangësh argumentat e të arrish në kompromise.

Në një marrëdhënie po kërkon një gjysmë më të fortë që të jetë mbrojtja jote dhe një mur i fortë ku ti të mbështetesh.

Je plot dashuri dhe energji pozitive brenda vetes, ndaj dhe në marrëdhënie i kaloni më mirë periudhat e zymta.

Pema e katërt:

Je një person që synon plotësimin, rregullin, korrektësinë.

Ke një sërë rregullash strikte që i ndjek në jetë.

Nuk të pëlqejnë konfliktet, por mund t’i japësh një ndihmë në konflikte personave që kanë nevojë.

Ti ndërmerr nisjen e marrëdhënieve me perosna që kërkojnë të ndërtojnë diçka serioze dhe afatgjatë.

Kërkon të jesh ti lideri në një lidhje dhe kur e arrin, shndërrohesh në një partner shembullor.

Aktori i njohur jep lajmin e papritur, baba për herë të gjashtë

Aktori i njohur Amerikan James Van Der Beek është babai i pesë fëmijëve. Por ai ka pak kohë që ka dhënë lajmin se familjes së tij të bukur do t’i shtohet një vogëlush.

Jemi shumë të emocionuar të ndajmë me ju lajmin se një vogëlush do i shtohet familjes sonë. Ne zgjodhëm që ta shfaqim ekografinë gjatë ‘Dancing Ëith the Stars’ dhe nuk e mendonim kurrë se do ta bënim këtë, por Kimberly donte ta ndante këtë moment”, shkruan aktori.

James dhe Kimberly u martuan në vitin 2010. Ata  kanë 5 fëmijë, Olivia, 9 vjeç, Annabel Leah, 5 vjeç, Emilia, 3 dhe Gëendolyn, e lindur vitin e kaluar dhe djali Joshua, 7 vjeç.

Mahnitëse: Kjo është shtëpia super luksoze e Eni Çobanit, gjithçka duket e përsosur (Video)

Eni Çobani shquhet si njëra ndër figurat televizive më simpatike të ekranit.

Ajo shfaqet gjithmonë e kuruar në detaje para publikut, ndërsa arrin të rrëmbejë vëmendjen me simpatin dhe bukurin e saj, dhe e tillë duket se është edhe kur nuk përdor fare grim. Por edhe shtëpia e saj duket ashtu një prej më të bukurave. Hape hapsiren më poshtë për të parë videon:

 

 

 

video

E njihni këtë vogëlushe? Sot është një nga femrat e njohura shqiptare

Ajo sot është një nga femrat më të bukura shqiptare të njohura dhe jashtë vendit. Afërdita Dreshaj modelja shqiptare është kthyer pas në kohë dhe ka ndarë në rrjetet sociale foto nga fëmijëria që vështirë se mund të njihet. Bukuroshja që tashmë jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka postuar disa  foto krah nënëns së saj dhe gjyshit në kohën kur ishte ende fëmijë.

‘’Une dhe mami”, shkruan ajo në foton e parë. ‘Une dhe gjyshi.Kam qenë gjithmonë e preferuara e tij.’ Ka shkruar modelja në foton pasuse duke treguar kështu jë detaj nga jeta e saj.

Afërdita prej thuajse një viti është e martuar me hokeistin çek Jakup Kindl.

VIDEO-Sa e shëndoshë/ Kjo është Kejvina Kthella pa fotoshop

Modelja e njohur Kejvina Kthella është konsideruar si një nga vajzat më seksi të showbizit. Ajo shpesh herë është përfolur për format e saj perfekte por duket se së fundi i ka kaluar paksa kilet. Shtyyp hapsiren poshtë për të parë videon:

 

 

Kjo është vënë re dhe nga ndjekësit e saj të cilët e ndjekin dhe në shoën e kërcimit në të cilin ajo merr pjesë së bashku me Eduart Ndocaj.

Në njërin nga postimet e saj njëra nga komentueset i shkruan: “Mos shto kile te pakten se tani te duhen 4 burra per te ngritur…..imagjino me u shendosh pak ti

Përveç kësaj dhe në videon e fundit të publikuar në Instastory duken qartë kilet e tepërta të modeles. Hap hapsiren poshtë për të parë videon: