Dramë në familjen shqiptare/ I riu zhduket pa lënë gjurmë, i ati ndërron jetë duke e pritur

Një ngjarje e dhimbshme ka ndodhur në një familje nga fshati Gadime në Lipjan të Kosovës, ku babai i një 23-vjeçari i cili ishte shpallur i zhdukur, ka ndërruar jetë.

I riu, Shqipdon Aliu u zhduk pesë ditë më parë, teksa të dielën, ai u nis me një autobus drejt Prishtinës për të takuar të dashurën e tij.

Ai dëshironte që t’ja prezantonte babait të tij nusen e ardhshme, por u zhduk në rrethana misterioze.

Babai i tij i ndjerë vuante nga kan,cceri dhe e humbi betejën me sëmundjen e rëndë.

Nevzat Aliu ndërroi jetë ditën e enjte, por familjarët nuk i kishin treguar për zhdukjen e të birit, për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.

Ata janë shprehur për televizionin T7 se nuk i dinë arsyet e zhdukjes së djalit të tyre.

Sipas familjarëve, kurrë nuk iu ka sjellë probleme në shtëpi, ndërsa menaxheri i një lokali ku qëndronte i riu u shpreh se ai ishte një djalë i qetë.

Policia e Kosovës ka nisur kërkimet për gjetjen e të riut nga Kosova, ndërkohë që rezulton se ai nuk ka asnjë precedent të mëparshëm.

Ndonëse kanë kaluar 5 ditë, ende nuk ka asnjë informacion për vendndodhjen e të riut. Megjithatë, burime nga policia janë shprehur se 23-vjecari nuk ka dalë jashtë Kosovës.

Historia frymëzuese e çiftit me nanizëm: U bënë prindër pas 17 viteve!

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ishin të ftuar Alma dhe Nushi, çifti nga Fushë-Arrëza, të cilët ndanë historinë e tyre të jetës mes kufizimeve fizike dhe kushteve të vështira ekonomike.

Nushi 53 vjeç dhe Alma 41 vjeç, u martuan 17 vite më parë dhe kohë më vonë sollën në jetë një vajzë, që për fat të keq nuk mundi të jetonte më shumë se tre ditë për shkak të problemeve të shumta pas lindjes.

Jeta vazhdoi për çiftin që vuan nga nanizmi, të cilët treguan se pavarësisht kufizimeve fizike dhe kushteve të vështira, asnjëherë nuk i humbën shpresat për një fëmijë tjetër, derisa një vit e gjysmë më parë jetën e tyre e ndriçoi Fatjoni. Hape  hapesiren dhe shiko videon…

 

 

Alma tregoi se sa shumë lumturi dhe dashuri i ka dhënë jetës së tyre vogëlushi, për të cilin ata përpiqen çdo ditë që të mos i mungojë asgjë.

Edhe pse për fat të keq të paarsimuar e të papunë, Alma dhe Nushi u shprehën se janë të gatshëm të punojnë çfarëdo vetëm që djali i tyre të arsimohet e të ketë një jetë më të mirë seç ata vetë patën.

Mrekullia: Flora Bëhet Për Herë Të Parë Nënë Në Moshën 58 Vjeçare, Ja Si Ia Vuri Emrin Djalit

Një grua shqiptare është bekuar nga Zoti në moshën 58-vjeçare, duke u bërë nënë për herë të parë. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Leverkusen të Gjermanisë dhe lajmi ka bërë xhiron e botës.

Mamaja Flora dhe i sapolinduri, vogëlushi Florian janë në gjendje shumë të mirë shëndetësore. Ndërkohë babai i fëmijës, 72-vjeç tregon se është shumë i lumtur dhe se kishte plot 25 vite që priste të bëhej me fëmijë. “Ai është kaq i bukur. Gjithashtu ka sytë dhe hundën time. S,htype hapesiren dhe lexo lajmin e plote…

 

Kjo është një mrekulli”.Mjekët shprehen se kjo është një ngjarje e rrallë dhe se në 10 vitet e fundit nuk është parë të ndodhë një lindje e tillë në Leverkusen.

Iu Zbuluan Mesazhet Me Shqiptarin, Zhduket Pa Gjurmë 16 Vjeçarja Shqiptare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në familjen e shqiptare Lila Mile, e cila ka disa ditë që është zhdukur nga shtëpia e saj.16 vjeçarja me origjinë shqiptare u zhdukur më 10 tetor në ora 12:00 nga shtëpia e saj në Fasano të Italisë tre ditë më parë.Familjarët e saj e kanë shpallur atë në kërkim, ndërsa raportohet se ajo me vete ka marrë dhe pasaportën.,,Per me shum ndiqeni videon duke $htyypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

E dhimbeshme/ Humb jetën 17-vjeçari shqiptar në Itali.

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike mbrëmjen e djeshme në provincën e Caserta, në Itali. Endri Caniandërroi jetë si pasojë e një arresti kardiak pas një rënie të tmerrshme.Siç raportojnë mediat italiane, Endri ishte me disa shokë kur ra nga një mur dhe përplasi rëndë kokën. 17-vjeçari kishte humbur vetëdijen dhe u dërgua në një shtëpi aty pranë. Hape hapsiren më poshtë:

 

 

 

Prindërit e Endrit, të cilët prej kohësh punojnë në itali në bujqësi, u shqetësuan për djalin e tyre. I pari që ndërhyri për të shpëtuar 17-vjeçarin ishte një mjek, shumë i njohur në qytet, i cili u përpoq të kryente masazh kardiak. Megjithatë, për Endrin nuk kishte asgjë për të bërë më. As ndërhyrja e ambulancës nuk shërbeu për t’a shpëtuar atë nga vde.kkja.

Pamje shokuese/ Karrige dhe shishe kokës, përleshje masive mes dasmorëve

Ky është momenti i një përleshje masive pikërisht në ditën kur një çift po festonin martesën e tyre në një hotel, ku si rezultat i dhunës katër persona kanë përfunduar në spital.

Grushta, shqelma, karrige dhe shishe janë përdorur gjatë sherrit mes dasmorëve në Ramada Park Hall  në Wolverhampton të Anglisë, ditën e shtunë në datën 12.

Në një video të publikuar shfaqen mysafirët duke goditur njëri-tjetrin dhe duke u tërhequr zvarrë nëpër sallë, shikoo pammjet më poshtë duke happur re,kk,lameen:

 

 

 

Artikull

“Trazoi’ një Kavajë të tërë, Marsida Qatja: Askush nuk mund të të lëndojë më shumë se…

Marsida Qatja, në banesën e së cilës ndodhi një ngjarje e rëndë që tronditi Kavajën, është vënë së fundmi në qendër të vëmendjes për shkak të lidhjes që kishte me personat e përfshirë.

Pas përplasjes më ar.më në shtëpinë e saj më 10 tetor humbi je.tën 41-vjeçari Dritan Haxholli dhe u pl/agos shefi i sigurisë së burgut të Durrësit Bledar Toçi.

30-vjeçarja Qatja e ka dhënë disa herë në media versionin e saj të ngjarjes, por nuk kanë munguar as reagimet në llogarinë e saj në Facebook.. Shiko pamjen më poshtë:

 

 

Së fundmi në një status të sajin ajo shkruan se ‘askush nuk mund të të lëndojë më shumë sesa e lëndon ti vetë veten duke menduar për njerëz që nuk vlejnë’.

Statusi i plotë:

Askush nuk mund të të lëndojë më shumë se sa lëndon ti veten tënde, duke menduar për gjëra dhe njerëz që nuk vlejnë..!!”
Nuk e dimë se çfarë mesazhi ka dashur të transmetojë Marsida me këtë status, ndërsa ditën e djeshme ajo u shfaq sërish në një TV për të folur për ‘miellin e bardhë’ që iu gjet në shtëpi.

Aks, dent i tmerrshëm në Itali humb jetën modelja Shqiptare dhe i dashuri saj.

Ngjarje e rë-ndë në Itali. Modelja shqiptare Stella Vasilika Kerxhalli dhe i dashuri i saj fotograf kanë humbur jetën si pasojë e një ak-sidenti në Itali.Ngjarja ka ndodhur pasditen e së dielës në Collatino, Romë ku motori në të cilin udhëtonin modelja 31-vjecare dhe 30-vjeçari Christian Milo është përp-lasur me një makinë tip Benz që drejtohej nga një 34-vjecar rumun. Nuk do e besoni se,, shiko lajmiin e plotë duke sht.yypur në rekkIam më poshtë:

 

 

 

Vazhdim

Më martuan me zor, më rrihnin tek vjehrri”. Tani nuk pranohet nga nëna për shkak të besimit tek “Dëshmitarët e Jehovait”

Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” ka sjellë përballë njëra- tjetrës, nënë e bijë. Historia e jetës së Artës merr tjetër rrjedhë kur ajo martohet me zo.r nga mamaja e saj. Edhe pse vetëm 16-vjeç, me dëshira dhe ëndrra për të ardhmen, ajo duhet të martohet me burrin që zonja Bukurie kishte pëlqyer. Por kjo ishte një martesë nga e keqja sepse rrezikohej të trafikohej në Greqi ose Itali. Mes lotësh, Arta tregon problemet para martesës por edhe vuajtjet, dhunën nga vjehrri, vjehrra dhe bashkëshorti i saj ne’ju ftojmë ta Iexoni Iajmin nëlinkun mëposhtë/hap re,klamm

 

 

 

Artikull

Në fillim mu duk djalë i mirë, nuk di çfarë ndodhi më vonë”, vajza e re çudit live: E njoha në plazh kur isha me mamin, prindërit e tij më pëlqyen, ai erdhi dhe…

Nje vajze e re ka tregur sot historinë e jetës në emisionin “Me zemër të hapur”. Dy vjet më parë vajza u njoh rastësisht me djalin nga Kosova, pasi ky i fundit së bashku me familjen e tij kishte zgjedhur bregdetin e Durrësit të pushonte me familjen e tij. Hape hapsiren më poshtë për të parë më shumë:

 

 

Të rinjtë u njohën në plazh dhe vendosën të fejoheshin pas dy muajsh. Sipas vajzës, familja e djalit ishte dakord që ajo të shkonte në Kosovë e të jetonte me ta. Vajza la të ëmën në Shqipëri dhe vendosi të niste jetën me djalin. Por pas një periudhe shumë të shkurtër bashkëjetesa filloi të nxirrte një sërë problemesh në raportin e të rinjve.

“Isha 23 vjeçe kur u njoha me bashkëshortin, kur ndodhesha në plazh me mamin. Prindërit e tij më pëlqyen shumë, më thanë që kishin një djalë. Ai ndodhej në Kosovë nuk ishte me ta. Më kërkuan të shkëmbeja numrat e telefonit. Pasi ata kanë shkuar në shtëpi në Kosovë, djali i tyre më mori në telefon. Më tha ‘prindërit e mi të kanë parë të kanë pëlqyer, do vij të takohemi nga afër dhe të të shoh’. Pas 2 javësh erdhi nga Kosova i shoqëruar nga disa familjarë të tij. Babai i tij ka ngulmuar të më bënte nuse në atë familje. Folëm, mami më la të flisja vetë nëse do pëlqeheshim apo jo.

Ndenjëm bashkë, në fillim mu duk shumë djalë i mirë, nuk di çfarë ndodhi më vonë. Unë i tregova që se kam babain, ai më tregoi jetën e tij, por më ka fshehur shumë gjëra. S’më ka thënë që ka qenë 2 herë i martuar dhe unë isha gruaja e tretë e tij. Këto i zbulova kur shkova atje tek ai”, tregoi 26-vjeçarja.